FLOVER, NEBOLI FLOWER LOVER

Jsem Katka a květiny miluju odjakživa. Jako malá jsem je trhala na zahrádce pro maminku a spolu s pohádkami jsem hltala encyklopedie zahradních rostlin a pokojovek. I přesto nebyla floristika moje první volba – vystudovala jsem knihovnictví a uměnovědy. V roce 2014 ale všechno začalo do sebe zapadat, když jsem nastoupila na brigádu jako květinářka… a spadla do květin až po uši.

Zanedlouho jsem se floristice začala věnovat na plný úvazek a nasávala teorii za pochodu. Vracela jsem se domů z dvanáctihodinových směn a při večeři projížděla Pinterest a hledala výuková videa na Youtube. Překvapovaly mě různé techniky, obdivovala jsem to spojení umění s přírodou. Od mých začátků ve floristice mi ale chybí soustředěný zdroj inspirace a informací v češtině. Blog flover se tak bude snažit tuto mezeru vyplňovat.

Floristika pro mě znamená být součástí mnoha důležitých událostí, jako jsou svatby, oslavy narození dítěte, výročí, ale také způsob, jak se druhému omluvit nebo se s někým rozloučit. Je také úzce spojena s tematikou pokojových rostlin, které přinášejí  kousek přírody do interiérů. Budu ráda, pokud se mi podaří předat něco z mého nadšení také Vám.