Pokojovky

Sukulenty v interiéru

Sukulenty – nenáročné rostliny, které jsou v poslední době stále oblíbenější. Dnes zjistíte, proč je musíte mít doma i Vy!:)

Za prvé: jsou vhodné i pro začátečníky

Pokud nechcete trávit čas každodenním rosením a častým zaléváním, budou pro Vás sukulentní rostliny správná volba. Umí si totiž dělat zásoby vody, zalévat proto stačí méně často než běžné pokojovky. Jsou to rostliny, které jsou původní na suchých, teplých a slunných stanovištích – bude jim proto nejlépe hned u okna. Časté hnojení také není zapotřebí – přes léto jednou nebo dvakrát do měsíce a v zimě vůbec.

sukulenty
Zdroj: pixabay

Za druhé: vybírat lze z mnoha druhů

Pojem sukulenty zahrnuje množství krásných rostlin, které lze vzájemně kombinovat nebo využít samostatně. Namátkou to jsou například různí zástupci rodu tlustice (Crassula), dužnatky (Echeveria), kolopejky (Kalanchoe), agáve (Agave) nebo havortie (Haworthia). Zmíněná kolopejka se nejčastěji kupuje už nakvetlá jako krátkodobá dekorace – po odkvětu je náročné ji znovu přimět kvést. Ostatní sukulenty využíváme spíše pro jejich zajímavé listy.

sukulenty
Zdroj: pixabay

A za třetí: dají se použít na tisíc způsobů!

Sukulenty mívají velmi malý kořenový bal a jsou nenáročné na pěstební substrát. Proto je můžeme sesazovat i do velmi malých nádob a vytvářet z nich dekorace, které nám nebudou v bytě překážet. V poslední době se využívají také při osazování různých skleněných terárií a závěsných aerárií. Místo klasického substrátu můžeme použít minerální, který je dekorativní sám o sobě, nebo lze navrstvit drenážní vrstvu, klasický substrát a ozdobnou kamínkovou vrstvu. Na dobrou drenáž určitě nezapomínejte – obzvláště v nádobách bez odtokového otvoru – zajistí, aby kořínky sukulentů nehnily v důsledku přemokření.

Pěstujete doma také sukulenty? Co se Vám osvědčilo nejvíc? Budu se těšit na Vaše komentáře!:) Nezapomeňte se taky podívat na další inspiraci zde.

Sdílet:

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *