Svatební květiny

Svatby roku 2018 ve znamení ultraviolet

Každoroční barvu roku vyhlašovanou institutem Pantone letos vyhrál odstín modro-fialové s názvem „ultraviolet“. Tento odstín má  mít až duchovně-mystické přesahy, evokuje noční nebe a také spojení s vesmírem. Po loňském opojení zelenou, která nás uklidňovala a spojovala s přírodou, se jedná o expresivní nálož, která má probudit naši kreativitu a pomoci uvědomit si naši jedinečnost.

Jak přeložit tento trend do svatebních květin? Sytější fialová je co do kombinování poměrně kontroverzní barva, která může vyznít až kýčovitě. Pokud se ale zamyslíme nad výběrem doplňujících barev, ultraviolet může být volbou jak pro romantické zahradní svatby, tak pro originální svatby na méně obvyklých místech.

Nejjemnější možností je použít ultraviolet bodově pomocí menších květů (Lathyrus) a přes světlejší lila barvu (Syringa) přejít až k pudrovým, béžovým nebo i bílým tónům (Paeonia). Vše lze lehce doplnit zelení, celková volba romantických druhů květin a lehce nepravidelného tvaru zjemňuje závěrečné vyznění. Tato kombinace květin bude vypadat nejlépe k něžným svatebním šatům z lehčích materiálů, případně doplněným krajkou.

Svatební kytice ultraviolet
Zdroj: pinterest

Druhá, výraznější možnost je vybrat k ultraviolet (Syringa) příbuzné barvy o podobné sytosti. Jít můžeme buď k fuchsiově růžové (Rosa) nebo do modrých odstínů květů (Anemone). O propojení celku se pak postará kombinace více druhů květin v těchto barvách. Protože všechny tyto barvy v sobě mají prvek modré, bude lepší tuto variantu zvolit k čistě bílým svatebním šatům – šaty v odstínech ivory a jiné by mohly vedle namodralých tónů vypadat ušpiněně.

Svatební kytice fialová a modrá
Zdroj: pinterest

A třetí možnost jen pro ty nejodvážnější nevěsty. Přidáním několika kontrastních oranžovo-červených tónů (Leucospermum, Rosa) k ultraviolet květinám (Lisianthus) docílíme zářivě živé kytice. Samozřejmostí budou také netradiční svatební šaty, třeba přímo fialové. Výrazným barvám to sluší obzvlášť právě na exotických květinách, které jsou ideální pro horké letní dny.

Svatební kytice ultraviolet fialová a oranžová
Zdroj: pinterest

Pomohl Vám tento příspěvek s výběrem květin pro Vaši svatbu? Nebo jste florista a hledáte inspiraci? Podělte se se mnou o Váš názor dole v komentářích! Více tipů na krásné květinové kombinace najdete zde: Pinterest

svatby roku 2018 ultraviolet

Sdílet:

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *